Deschiderea Centrului de pregătire la matematică-informatică, an școlar 2017-2018

Stimaţi elevi/părinţi/profesori

Sâmbătă, 4.11.2017, la Școala Gimnazială  “Ștefan cel Mare” sunteți invitați la deschiderea Centrului de pregătire al elevilor capabili de performanță la matematică și informatică, activitate organizată de  Inspectoratul Școlar Județean Vrancea.

Programul activității:

9 Deschiderea oficială

9.30 Intrarea elevilor de clasa a V-a  în sălile de concurs

10-11 Testare la  matematică pentru elevii care au optat pentru disciplina  matematică si testare la informatică pentru elevii care au optat numai pentru disciplina   informatică.

11-12 Testare la informatică   pentru elevii care au optat  pentru   matematică  și  informatică

12-15.30 Evaluarea lucrarilor

16.00 Afișarea rezultatelor la Centrul de concurs Școala Gimnazială  “Ștefan cel Mare”  și pe site-ul  Inspectoratul Școlar Județean Vrancea.

REZULTATE MATEMATICA

Nr. crt. Numele și prenumele Clasa Școala de proveniență Profesorul de la clasă Total
1 Constantinescu David 5 Sc. Gim. “Ion Basgan” Cucu Anca 88
2 Bira Cristian 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Gicuta Dochioiu 85
3 Savulescu Alexandra 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Mariana Guzu 83
4 Eremia Ana 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Mariana Guzu 81
5 Ostafie  Daria Teodora 5 Sc. Gim. “Ştefan cel Mare” Diaconu Mihaela 78
6 Poiană David 5 Sc. Gim. “Ion Basgan” Cucu Anca 74
7 Busila Denis 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Gicuta Dochioiu 69
8 Predescu Maria Alexandra 5 Sc. Gim. “A. Saligny” Pirvu Mirela 68
9 Fatu Rares 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Mariana Guzu 66
10 Năstase Darian George 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 65
11 Ifrim Mihai Sebastian 5 Sc. Gim. “A. Saligny” Pirvu Mirela 64
12 Stancu G. Andreea 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 63
13 Dumitru A. Adriana 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 59
14 Hagiu Adela Monica 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Gicuta Dochioiu 57
15 Teodorescu Rareş 5 Sc. Gim. “Ion Basgan” Cucu Anca 56
16 Lalu G. Maria – Alexandra 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 55
17 Taranciuc I. Tudor – Andrei 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 52
18 Balaban Razvan 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Gicuta Dochioiu 51
19 Mocanu Catinca Ioana 5 Sc. Gim. “Ion Basgan” Cucu Anca 50
20 Buica Adela 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Gicuta Dochioiu 49
21 Ghilea Andrei 5 Sc. Gim. “Ion Basgan” Cucu Anca 48
22 Gurguiatu V. Cristian 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 48
23 Ioniţă George 5 Sc. Gim. “Ştefan cel Mare” Diaconu Mihaela 48
24 Cruceanu Alexandru 5 Sc. Gim. “A. Saligny” Pirvu Mirela 47
25 Spătaru D. R. Cristian – Ionuţ 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 47
26 Tibrea Stefania 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Gicuta Dochioiu 46
27 Chirilă M. Gabriela 5 C. N. Unirea Mohonea Marius 45
28 Roşu  Teodora 5 Sc. Gim. “Ştefan cel Mare” Dragomir Rodica 45
29 Jitaru Andreea 5 Sc. Gim. “D. Zamfirescu” Mariana Guzu 44
30 Sarban Albert Constantin 5 Sc. Gim. “A. Saligny” Pirvu Mirela 44

REZULTATE INFORMATICA

Nr. crt. Numele și prenumele Școala de proveniență Punctaj
1 Eni V. Ş. Albert C.N. ”Unirea” Focșani 100 i
2 Ghilea Andrei Sc. Gim. “Ion Basgan” 100 m+i
3 Stancu G. Andreea C.N. ”Unirea” Focșani 100 m+i
4 Vlăsceanu Rareş Alexandru Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 100 i
5 Ştefan I. Ioana – Raluca C.N. ”Unirea” Focșani 90 i
6 Lalu G. Maria – Alexandra C.N. ”Unirea” Focșani 85 m+i
7 Năstase Darian George C.N. ”Unirea” Focșani 80 m+i
8 Păun G. David Mihail C.N. ”Unirea” Focșani 80 m+i
9 Bujoreanu M.M. Alexandra C.N. ”Unirea” Focșani 75 m+i
10 Cazan Raisa Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 75 m+i
11 Roşu  Teodora Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 75 m+i
12 Balan Robert Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 70 i
13 Constantin Luca Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 70 i
14 Dumbravă D.C. George C.N. ”Unirea” Focșani 70 m+i
15 Ostafie  Daria Teodora Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 70 m+i
16 Voicu Patrick Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 70 i
17 Zaharia Maria Irina C.N. ”Al. I. Cuza” Focsani 70 i
18 Dima Ş. Andra – Maria C.N. ”Unirea” Focșani 65 i
19 Dumitru A. Adriana C.N. ”Unirea” Focșani 65 m+i
20 Ciubotaru Mario Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 60 m+i
21 Mocanu L. Diana – Alexandra C.N. ”Unirea” Focșani 60 m+i
22 Moisă Ştefan Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 60 m+i
23 Păun M. Liviu – Ştefan C.N. ”Unirea” Focșani 60 m+i
24 Petrache Maria Cristina Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 60 m+i
25 Stoica Petru Sc. Gim. “Ion Basgan” 60 m+i
26 Taranciuc I. Tudor – Andrei C.N. ”Unirea” Focșani 60 m+i
27 Barbărasă S.C. Andrei C.N. ”Unirea” Focșani 55 m+i
28 Chirila Gabriela C.N. ”Unirea” Focșani 55 m+i
29 Constantinescu Diana-Costina Sc. Gim. “D. Zamfirescu” 55 i
30 Constantinescu Rares Sc. Gim. “D. Zamfirescu” 55 m+i
31 Hănțoiu Cristian Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 55 i
32 Ioniţă George Sc. Gim. “Ştefan cel Mare” 55 m+i
33 Anghene Alexandra-Bianca C.N. ”Al. I. Cuza” Focsani 50 i
34 Bataragă I. Gabriel C.N. ”Unirea” Focșani 50 m+i
35 Gurguiatu V. Cristian C.N. ”Unirea” Focșani 50 m+i
36 Manea V. Bogdan – Andrei C.N. ”Unirea” Focșani 50 m+i
37 Roiniţă I. Alexandru – Gabriel C.N. ”Unirea” Focșani 50 m+i
38 Smeu Andreea Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 50 i
39 Voicu Silviu-Florin Sc. Gim. “Ştefan cel Mare” 50 m+i
40 Mircea G. M. Rareş – Ştefan C.N. ”Unirea” Focșani 45 m+i
41 Vasilache E. Mihai C.N. ”Unirea” Focșani 45 m+i
42 Harabor Tudor Traian C.N. ”Al. I. Cuza” Focsani 40 m+i
43 Micu Alexandru C.N. ”Unirea” Focșani 40 i
44 Avramoiu Maria-Karina C.N. ”Al. I. Cuza” Focsani 35 i
45 Fîță Robert Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 30 i
46 Jurgelevicius- Radu Paula Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 30 i
47 Rarinca Mircea Sc. Gim. ”Ștefan cel Mare” Focșani 30 i
Advertisements
This entry was posted in Centrul de pregatire MIG. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s